Wilgstraat 61, 2565 MC  DEN HAAGtel. 070 - 7370111 • fax 084 - 8829521KvKnr 27178571

Donderdagmiddag één politierechterstukje

(Van een onzer verslaggevers)
UTRECHT - Na vier zittingen is de 34-jarige H.K. uit Woerden tot een boete van 850 gulden veroordeeld wegens het gooien met barkrukken in een Woerdens café.

donderdag 7 november 1985

De zaak werd telkens verdaagd door tegenstrijdige verklaringen, zodat nieuwe getuigen moesten worden opgeroepen.

Op 27 mei vorig jaar verscheen de man in het établissement. Toen wilde de caféhoudster P.E. hem niet bedienen omdat hij al zeven jaar lang op de zwarte lijst staat. K. zei dat hij nu veel rustiger was dan vroeger, maar de vrouw volhardde in haar houding en K. kreeg niets. Hierop werd hij kwaad en prompt vloog er een kruk over de bar heen. Een tweede kruk wist de vrouw op te vangen, maar toch zou ze hierbij haar ribben hebben gekneusd. Andere getuigen spraken van slechts één gegooide kruk die de vrouw niet geraakt zou hebben.

Officier van justitie Mr. H. Droesen trok de verklaring van de kroegexploitante echter niet in twijfel. “U bent na een strafblad voor geweldzaken een rustig leven gaan lijden. Dat is zeer postief.” Daarom betreurde de officier het des te meer dat K. nu toch weer in de fout was gegaan. “U moet zich er bij neer leggen dat een caféhoudster nu eenmaal koningin is in haar eigen zaak”, voegde hij de Woerdenaar toe.

K.’s raadsman Mr. L. Agterberg bepleitte vrijspraak. Hij vond dat op de zittingen niet duidelijk aan het licht was gekomen hoe het werkelijk was gegaan - alle getuigenverklaringen ten spijt.

Politierechter Mr. Th. Clarenbeek was het echter geheel met de officier eens: “Niemand van de getuigen heeft iemand anders met een kruk zien gooien. De vrouw heeft verklaard dat ze werd geraakt en haar doktor heeft een gekneusde rib geconstateerd. Ik acht bewezen dat zij wel degelijk door een kruk is geraakt.” Aldus Mr. Clarenbeek die een zeer verontwaardigde K. conform de eis vonniste.
Hij maakte meteen kenbaar in hoger beroep te gaan.

(Van een onzer verslaggevers)
UTRECHT - Op nieuwjaarsnacht mishandelde een groepje jongeren in Doorn een paar fietsers die probeerden de knapen te passeren. De 20-jarige J.S. Leersum had hier ook aan meegedaan. Hij had een vrouw van haar fiets geslagen. Daarvoor moest hij zich donderdag bij de Utrechtse politierechter verantwoorden. Hij zei die avond veel gedronken te hebben en kon zijn daden niet verklaren.

“Je vindt 500 gulden en drie weken voorwaardelijk dus tegenvallen?”, constateerde een in woede ontstoken politierechter Mr. P. van de Vijver, toen de jongen zei dat hij de eis van officier van justitie Mr. L. Goossens te hoog vond. “Hoe durf je in hemelsnaam te denken dat je zomaar een paar mensen verrot mag slaan!”
Aldus een withete Mr. van de Vijver. Kort tevoren had hij juist aangekondigd dat hij zijn plannen tot het geven van een onvoorwaardelijke gevangenisstraf liet varen omdat hij een vrij positieve indruk van de jongen had gekregen.

Ondanks de onverwacht tegenvallende houding van de Leersummer bleef de politierechter bij dit laatste voornemen en oordeelde conform de eis.


/ Voor print en webontwerp / Portfolio en Curriculum / De politierechter: vonnissen een jaar na dato / Politierechters 1985 / Donderdagmiddag één politierechterstukje


> Schrijf een beoordeling